ODZIEŻ STRAŻACKA

ODZIEŻ SŁUŻBOWA I MUNDUROWA
ODZIEŻ ROBOCZA I OCHRONNA, ODZIEŻ PRZECIWDESZCZOWA I SPORTOWA

Firma "SCANTEX" została założona w lutym 1997r. W początkowym okresie działalności zajmowaliśmy się wypożyczaniem maszyn i urządzeń szwalniczych oraz podwykonawstwem w zakresie produkcji odzieży rynkowej, mundurowej i ochronnej. 

Od 1998r zajęliśmy się produkcją odzieży dla państwowych i ochotniczych straży pożarnych, umundurowania dla policji, straży miejskich, bankowych, lotniskowych oraz firm ochroniarskich. Niezależnie od produkcji własnej na rynek krajowy od kilku lat wytwarzamy odzież specjalną dla straży pożarnych na rynki zagraniczne.

W 2004 po wejściu Polski do Unii Europejskiej uzyskaliśmy certyfikaty na ubrania specjalne dla straży pożarnej spełniające wymogi normy EN469. Obecnie posiadamy kilka certyfikatów na produkcję odzieży strażackiej specjalnej, oraz zatwierdzenia dokumentacji na ubiory z przeznaczeniem dla straży pożarnej i służb mundurowych.

Niezależnie od produkcji mundurowej wykonujemy również odzież sportową, przeciwdeszczową i ciepłochronną, zarówno według własnych wzorów, jak również wytycznych Zamawiającego. W swojej produkcji stosujemy tkaniny i dodatki spełniające najwyższe wymagania i standardy poparte badaniami w notyfikowanych laboratoriach.